Lublin: strajk nadal trwa, może dojść do ewakuacji pacjentów

W Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 4 w Lublinie wciąż nie ma porozumienia strajkujących z dyrekcją. Zarządzający placówką rozważają ewakuację chorych.

Jak informuje Kamil Golema, radca prawny SPSK4, dyrektor szpitala poinformował już wojewodę o ewentualnej ewakuacji pacjentów placówki. Na razie nie podjęto ostatecznej decyzji, sytuacja jest jednak dynamiczna. Dyrekcja planuje obserwować sytuację w szpitalu w nocy i następnego dnia.

Golema podaje, że w środę rano (11 lipca) strajkowało około 120 osób plus około 60 na krótkotrwałych zwolnieniach lekarskich. Kolejne rozmowy z dyrekcją zapowiedziane są na czwartek na godz.13. Szpital stoi przy swojej propozycji dotyczącej włączenia dodatku zembalowego do pensji. Już od 1 lipca pielęgniarki dostają do pensji zasadniczej 190 brutto z tej puli. Dyrekcja proponuje, że do wynagrodzenia podstawowego doliczać będzie też pozostałą część „zembalowego”: 666 zł brutto.

Pielęgniarki domagają się w sumie 1,500 zł brutto w trzech transzach: 500 zł teraz, 500 zł od 2019 r. i 500 zł od 2020 r.

Więcej: lublin.wyborcza.pl