Galeria

Szkolenie w dniach 29.01 – 31.01.2016

Manifestacja w Warszawie 10.09.2015

Protest Pielęgniarek i Położnych 12.05.2015

Manifestacja pod Urzędem Marszałkowskim

Szkolenie – Rymanów Zdrój

Szkolenie – Rudna Mała 

Obchody Międzynardowego Dnia Pielęgniarek i Położnych 5.05.2014 – Warszawa

Protest w Warszawie 11 – 14.09.2013

Manifestacja Pielęgniarek i Położnych w Warszawie 5.10.2012

Manifestacja Pielęgniarek i Położnych przed Urzędem Wojewódzkim w Rzeszowie 14.09.2012

X-lecie OZZPiP Zarządu Regionu Podkarpackiego – październik 2009


 

Białe miasteczko, ? miejsce protestu grupy pielęgniarek założone 19 czerwca 2007 pod gmachem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Jarosława Kaczyńskiego w Alejach Ujazdowskich w Warszawie. 

 

Najnowsze wpisy

Jest częściowe porozumienie w szpitalach w Tarnobrzegu i Przemyślu

Udało się osiągnąć porozumienie z częścią protestujących pracowników w szpitalach wojewódzkich w Tarnobrzegu i Przemyślu. To efekt rozmów, jakie w tych placówkach prowadził marszałek Władysław Ortyl oraz członkowie zarządu: Stanisław Kruczek i Piotr Pilch, a także dyrektorzy szpitali. Szczegóły zostały przedstawione podczas konferencji prasowej.

- W obu szpitalach były prowadzone dwa równoległe spory i procesy. Mamy porozumienia z częścią związków, jest postęp, ale sprawa nie jest jeszcze rozwiązana i załatwiona do końca – mówił marszałek Władysław Ortyl, przedstawiając przyjęte warunki porozumienia z częścią związków zawodowych.

Marszałek dodał jednak, że protest głodowy pielęgniarek w szpitalu w Przemyślu nadal trwa, dlatego – jak podkreślił – sytuacja w tym szpitalu jest naprawdę trudna.

- To nie jest dobra wiadomość dla mieszkańców Przemyśla i okolic – dodał marszałek Ortyl zapewniając – wszystkie podwyżki, wszystkie deklaracje z poziomu ministerstwa czyli tzw. Zembalowe, jak i nasze podwyżki, plus to co udało się w procesie deklaracji naszych zwiększyć, wdrażamy. Jeszcze raz podkreślam: wdrażamy, są na stole, dyrektorzy podpisują umowy – zapewniał marszałek.

Członek zarządu Stanisław Kruczek poinformował z kolei o sytuacji w szpitalu wojewódzkim w Przemyślu:

- Obecnie szpital pracuje w trybie ostrym. Powtarza nam się sytuacja ze szpitala wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie, Tarnobrzegu czy w szpitalu powiatowym w Mielcu, gdzie te szpitale zostały sparaliżowane przez jednoczesne zachorowanie. W przypadku Przemyśla jest to 150 osób. Jest sytuacja nadzwyczajna, dlatego poinformowane są sąsiednie szpitale, a przyjęcia planowe w szpitalu w Przemyślu są wstrzymane, szpital pracuje w trybie ostrym – poinformował członek zarządu Stanisław Kruczek.

Członek zarządu Piotr Pilch podziękował z kolei związkowcom z przemyskiego szpitala:

- Chciałem podziękować zarówno związkowi zawodowemu „Solidarność” jak i dwóm pozostałym związkom zawodowym działającym w szpitalu w Przemyślu za wczorajsze bardzo merytoryczne podejście podczas rozmów. Widać było, że przyświeca nam wspólny cel – osiągnięcie porozumienia i dobro pacjentów – mówił Piotr Pilch.

Pełne informacje dostępne na stronie: https://podkarpackie.pl

  1. Szpital w Przemyślu wstrzymuje przyjęcia. Ponad 100 pielęgniarek na zwolnieniach lekarskich Komentowanie nie jest możliwe
  2. Pielęgniarki w Przemyślu głodują już 16 dni. Negocjacje przerwane w środku nocy Komentowanie nie jest możliwe
  3. Co czują pielęgniarki z Przemyśla, które głodują od 12 dni? Komentowanie nie jest możliwe
  4. Protest głodowy pielęgniarek w Przemyślu trwa. Resort zdrowia nie zamierza interweniować Komentowanie nie jest możliwe
  5. Głodówka w Przemyślu – oświadczenie zarządu województwa Komentowanie nie jest możliwe
  6. Protest głodowy w Wojewódzkim Szpitalu w Przemyślu prowadzi już dziesięć pielęgniarek Komentowanie nie jest możliwe
  7. Protest głodowy pielęgniarek w Wojewódzkim Szpitalu w Przemyślu. Komentowanie nie jest możliwe
  8. Już nie tylko lekarz może być koordynatorem – także ratownicy medyczni i PIELĘGNIARKI Komentowanie nie jest możliwe
  9. Pielęgniarki z Przemyśla grożą strajkiem głodowym. Personel medyczny jest w sporze zbiorowym z dyrekcją szpitala wojewódzkiego Komentowanie nie jest możliwe