Galeria

Szkolenie w dniach 29.01 – 31.01.2016

Manifestacja w Warszawie 10.09.2015

Protest Pielęgniarek i Położnych 12.05.2015

Manifestacja pod Urzędem Marszałkowskim

Szkolenie – Rymanów Zdrój

Szkolenie – Rudna Mała 

Obchody Międzynardowego Dnia Pielęgniarek i Położnych 5.05.2014 – Warszawa

Protest w Warszawie 11 – 14.09.2013

Manifestacja Pielęgniarek i Położnych w Warszawie 5.10.2012

Manifestacja Pielęgniarek i Położnych przed Urzędem Wojewódzkim w Rzeszowie 14.09.2012

X-lecie OZZPiP Zarządu Regionu Podkarpackiego – październik 2009


 

Białe miasteczko, ? miejsce protestu grupy pielęgniarek założone 19 czerwca 2007 pod gmachem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Jarosława Kaczyńskiego w Alejach Ujazdowskich w Warszawie. 

 

Najnowsze wpisy

Pielęgniarkom na przymusowym „postojowym” obniżono pensje o jedną trzecią

- Pielęgniarki i położne z uzdrowiska w Busku Zdroju są rozżalone, bo zostały wysłane na postojowe. A wszystko dlatego, że w pewnym momencie w placówce nie było już chorych na COVID -19. Pielęgniarkom obniżono o jedną trzecią pensję. Straciły od 800-1000 zł – opowiedziała Medexpressowi Krystyna Ptok, przewodnicząca OZZPiP.

W Polsce są zakażone 192 pielęgniarki i położne. 536 osób przebywa na kwarantannie, 14 w szpitalach. Dane pochodzą z 4 czerwca. – Przed chwilą otrzymaliśmy informację z Sieradza o 20 nowych zakażeniach. Jedna położna jest w ciężkim stanie zdrowia. Pozostałe osoby dobrze się czują. Dziś powiadomiono w internecie o zmarłej pielęgniarce. W tej chwili weryfikujemy tę informację – poinformowała Krystyna Ptok, prezes OZZPiP.

W uzdrowisku w Busku Zdroju stworzono izolatoria, w których przebywali pacjenci zakażeni koronawirusem. Zgłoszono 150 łóżek. Na początku w placówce przebywało wielu pacjentów z COVID-19. Po uzyskaniu ujemnego wyniku wracali do domu. W pewnym momencie placówka zaczęła świecić pustkami, dlatego dyrektor zdecydował o wysłaniu pielęgniarek na tzw. postojowe. Wiąże się to z obniżeniem wynagrodzeń o jedną trzecią. Straciły od 800 – 1000 zł. Dyrektor wystąpił do NFZ z wnioskiem o rekompensatę finansowe dla pielęgniarek i położnych. Niestety nie udało się. Okazało się, że rozporządzenie nie obejmuje izolatoriów. Dotyczy ono oddziałów zakaźnych i szpitali jednoimiennych.

Pielęgniarki i położne w związku z epidemią koronawirusa zostały zobowiązane do ograniczenia miejsc pracy. Wiąże się to ze zmniejszeniem im wynagrodzeń.

Źródło: https://www.medexpress.pl/

  1. Komentowanie nie jest możliwe
  2. Przewodnicząca Zarządu Regionu Podkarpackiego OZZPiP Halina Kalandyk gościem Polskiego Radia Rzeszów Komentowanie nie jest możliwe
  3. Komentowanie nie jest możliwe
  4. WAŻNE INFORMACJE Komentowanie nie jest możliwe
  5. Komentowanie nie jest możliwe
  6. Skala stresu pielęgniarek w okresie pandemii. Komentowanie nie jest możliwe
  7. Minister: Te pielęgniarki mogą pracować od zaraz! Komentowanie nie jest możliwe
  8. Komentowanie nie jest możliwe
  9. Komentowanie nie jest możliwe